Kadra

mgr Katarzyna WOJDA

Pani mgr Katarzyna Wojda jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, będącego najstarszą szkołą w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. Jest również absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła studia podyplomowe m.in. zarządzanie oświatą.

Posiada kwalifikacje potwierdzone przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w zakresie specjalisty ds. kadrowo-płacowych.

Zajmuje się księgowością, finansami oraz logistyką. Koordynuje działania instruktorów i nauczycieli przy realizacji projektów edukacyjnych w ramach współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Jest członkiem IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Płocku. Została odznaczona Komandorią Złotej Odznaki „Za zasługi dla I Oddziału ZPS w Warszawie”.

Od 2012 roku wspólnie z ppłk. rez. Jarosławem Chrobotem prowadzi  licea mundurowe CN-B w Białymstoku, Ciechanowie, Gdańsku, Kętrzynie, Olsztynie, Płocku, Pułtusku  i Radomiu.  Od 2018 r. licea w Kętrzynie, Olsztynie, Płocku i Pułtusku uczestniczą w programie Ministerstwa Obrony Narodowej dla Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Od września 2020 r. w liceach w Gdańsku, Kętrzynie, Olsztynie, Płocku i Pułtusku  utworzone zostały  Oddziały Przygotowania Wojskowego na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej.

Obecnie w 14 szkołach na terenie całej Polski kształci się blisko 2000 uczniów. Osobiste zaangażowanie Pani Katarzyny Wojdy oraz doskonałe umiejętności organizacyjne pozwoliły stworzyć dobrze działający zespół instruktorów składający się z oficerów i podoficerów Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej. Dzięki temu uczniowie w szkołach mundurowych   CN-B Feniks są przygotowywani na najwyższym poziomie do przyszłej służby w formacjach mundurowych, głównie w Wojsku Polskim. Szkolenia dodatkowe dla uczniów obejmują skoki spadochronowe, nurkowanie, kursy walki wręcz i walki w bliskim kontakcie.

Od marca 2020 r. do czerwca 2020 r. zajmowała się zabezpieczeniem logistycznym  Zespołu ALFA, który powstał na podstawie porozumienia organizacji proobronnych z Biurem Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” Ministerstwa Obrony Narodowej. Głównym zadaniem Zespołu było edukowanie młodzieży szkolnej z całej Polski z wykorzystaniem nowoczesnych, innowacyjnych środków komunikacji w zakresie zdalnego nauczania przedmiotu edukacja wojskowa. W ramach działań Zespół przygotowywała materiały edukacyjne dla uczniów klas mundurowych na terenie całego kraju. Pani mgr Katarzyna Wojda zajmowała się koordynowaniem działań kardy instruktorskiej w prowadzeniu lekcji online z zakresu edukacji wojskowej oraz webinariów w konwencji „na żywo” transmitowanych  z jednostek i uczelni wojskowych dla uczniów, żołnierzy, członków organizacji proobronnych i wszystkich pasjonatów wojskowości. Materiały były zamieszczane na Facebooku i Youtube Biura Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” MON. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Kolejne lekcje oglądało po kilkadziesiąt tysięcy osób.